Lampy bakteriobójcze, wirusobójcze Ultraviol - NBV, NBVE, GermiProtect i Aseptor

Lampy bakteriobójcze Ultraviol nieodwracalnie dezaktywują bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby oraz wszelkie inne drobnoustroje. Wyróżniamy dwa zasadnicze rodzaje lamp: bezpośredniego działania i przepływowe. Poniżej krótka charakterystyka wszystkich rodzajów:

- lampy bakteriobójcze bezpośredniego działania (NBV) - stosowane mogą być wyłącznie w sytuacji, kiedy w pomieszczeniu poddanym dezynfekcji nie przebywają ludzie ani zwierzęta. Zalecany czas naświetlania - min. 2h,

- lampy bakteriobójcze medyczne przepływowe (NBVE i Aseptor) - skutecznie dezynfekują powietrze i powierzchnie w obecności personelu oraz pacjentów w szpitalach, gabinetach zabiegowych. Bezpieczeństwo użytkowników zwiększa wymuszony przepływ powietrza przez komorę UV-C. Stosuje się je na blokach operacyjnych, salach chorych, na izbach przyjęć, w laboratoriach, w poczekalniach oraz w innych miejscach, w których przebywa wiele osób - ponadto wszędzie tam, gdzie wymagany jest wysoki stopień czystości mikrobiologicznej. Blacha kwasoodporna wspomaga właściwości dezynfekcyjne oraz pozwala utrzymać urządzenie w czystości. 

- lampy bakteriobójcze medyczne dwufunkcyjne (NBVE) - łączą zalety dwóch powyższych - mogą być stosowane zarówno podczas obecności ludzi i zwierząt w pomieszczeniu (jako lampy przepływowe), jak również podczas ich nieobecności (jako lampy bezpośredniego działania),

lampy bakteriobójcze przemysłowe IP65 - stosowane głównie w przemyśle spożywczym (folia, którą są pokryte świetlówki zabezpiecza w przypadku ich stłuczenia przed wydostaniem się na zewnątrz odłamków szkła) i wszędzie tam, gdzie wymagana jest praca w trudnych warunkach atmosferycznych (IP65),

lampy bakteriobójcze przemysłowe przepływowe (GermiProtect) - stosowane głównie w przemyśle spożywczym. Służą do skutecznego niszczenia wszelkich bakterii, wirusów, grzybów i innych mikroorganizmów w pomieszczeniach o dużej kubaturze. Pozwala na dezynfekcję powietrza w obecności ludzi i zwierząt.

Lampy bakteriobójcze Ultraviol emitują promieniowanie UV-C o długości fali 253,7 nm. 

ZASTOSOWANIE URZĄDZEŃ:

- Bloki operacyjne
- Gabinety zabiegowe i opatrunkowe
- Sale chorych
- Przychodnie
- Laboratoria
- Apteki
- Przemysł farmaceutyczny
- Przemysł spożywczy
- Przemysł kosmetyczny

Do lamp można zamówić pilot zdalnego sterowania, który umożliwia bezpieczne z nich korzystanie, jak również czujnik ruchu, wykorzystywany w lampach bezpośredniego działania, który automatyzuje pracę lampy, włączając ją kiedy w pomieszczeniu do dezynfekcji nie przebywają ludzie i wyłączając kiedy w jego zasięgu pojawi się człowiek.  

Zalety Pilotów RC:

- Zdalne włączanie i wyłączanie lamp z bezpiecznej odległości
- Włączanie lamp po wyjściu z pomieszczenia
- Brak konieczności wykonywania oddzielnej instalacji elektrycznej
- Niestandardowy system kodowania zapobiega przypadkowym włączeniom i wyłączeniom lamp
- Odbiornik wmontowany w lampie bakteriobójczej

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.