Technologia UV

Promienniki i lampy UV znajdują szerokie zastosowanie w technice oświetleniowej, analizie luminescencyjnej, reprografii, sterylizacji / dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach jak i wody, biologii, w badaniach mikroskopowych tkanek i komórek, medycynie, kryminalistyce, muzealnictwie i przemyśle - do przyspieszania procesów polimeryzacji tworzyw sztucznych.

Świetlówki bakteriobójcze emitują promieniowanie o długości fali UVC 253,7 nm. Promieniowanie to ma najsilniejsze właściwości bakteriobójcze i nieodwracalnie niszczy bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby oraz wszelkie inne drobnoustroje.

Promieniowanie UV, wytwarzane przy pomocy bakteriobójczych lamp amalgamatowych (np. TUV 130W XPT SEzanurzonych w wodzie, jest najskuteczniejszą formą dezynfekcji. Takie rozwiązanie definitywnie niszczy pływające w wodzie bakterie, wirusy i pierwotniaki,  które nie mają żadnych szans na przeżycie. 


W przypadku wykorzystania lamp do dezynfekcji wody, właściwie dobrana dawka promieniowania nie pozostawia w wodzie żadnych niebezpiecznych półproduktów (jak dzieje się w innych rozwiązaniach). Bardzo istotne jest również to, że dezynfekcja promieniami UV jest w pełni bezpieczna dla użytkownika - nie trzeba stosować niebezpiecznych chemikaliów.

na stronie

Zobacz jako Listview Listview

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.