Technologia IR

W ostatnim czasie jednym z najbardziej skutecznych systemów grzewczych przeznaczonych do ogrzewania pomieszczeń o dużej kubaturze i powierzchni zewnętrznych stał się tzw. system promiennikowy. Jego działanie polega na natychmiastowym przekazaniu energii cieplnej, bezpośrednio do odbiorcy, bez strat na ogrzanie powietrza.

Zastosowanie promienników podczerwieni ma szerokie zastosowanie m.in. w przemyśle spożywczym (obróbka termiczna żywności) i w przemyśle papierniczym (dosuszanie papieru).

W zakresie ogrzewania, promienniki podczerwieni stosowane są bądź do dogrzewania stanowiskowego (np. promienniki w ogródkach restauracyjnych), bądź jako główny element systemu grzewczego (ogrzewanie hal).

Najważniejsze jakie niesie ze sobą stosowanie promienników podczerwieni:
- natychmiastowe zapewnienie ciepła,
- brak konwekcji, która unosi kurz,
- wysoka skuteczność, bez względu na izolację budynku,
- możliwość ogrzania osób na zewnątrz obiektów,
- łatwy i tani montaż, prosta obsługa.

Jednym z przykładów lamp, która cieszy się już od dłuższego czasu popularnością wśród naszych Klientów jest PAR38 150W, charakteryzujący się optymalnym stosunkiem jakości do ceny.

na stronie

Zobacz jako Listview Listview

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.